MailerLite vs GetResponse: co wybrać dla małej firmy w 2026?
Autor: Przemysław Szliep, Specjalista SEO i marketingu, właściciel agencji web SP-Media · Treść zmieniona: 15 października 2026 · Jak testujemy i wybieramy narzędzia
Porównanie
MailerLite
Krótko: który wybrać
Przy liście do 500 osób taniej wystartujesz z MailerLite: ma darmowy plan do 250 subskrybentów, a płatny Comfort przy 500 kosztuje 55 zł/mies. netto. Przy 1000 kontaktów jest odwrotnie: najtańszy płatny plan GetResponse (Starter, 59 zł/mies.) kosztuje mniej niż MailerLite Comfort (69 zł/mies.). Jeśli oprócz newslettera potrzebujesz w jednym miejscu webinarów i rozbudowanych automatyzacji, GetResponse da Ci więcej, kosztem nieco bardziej złożonego interfejsu.
Prostota obsługi
MailerLite od lat stawia na minimalistyczny, przejrzysty interfejs, kreator maili i automatyzacji jest intuicyjny nawet bez wcześniejszego doświadczenia w e-mail marketingu. GetResponse oferuje więcej opcji w tych samych miejscach, co oznacza większą elastyczność, ale też dłuższą krzywą uczenia dla kogoś, kto wysyła swój pierwszy newsletter.
Zakres funkcji
Tu przewaga jest po stronie GetResponse, wbudowane webinary, bardziej rozbudowany kreator lejków sprzedażowych i głębsze automatyzacje sprawiają, że dla rosnącej firmy może zastąpić kilka osobnych narzędzi naraz. MailerLite koncentruje się na tym, co robi najlepiej, e-mail marketing i proste strony docelowe, i nie próbuje być wszystkim naraz.
Cena przy tej samej liczbie kontaktów
Oba narzędzia liczą cenę od wielkości listy, dlatego porównujemy je przy tym samym progu: 1000 kontaktów, polskie cenniki, kwoty netto. Plany w jednym wierszu pełnią podobną rolę, ale nie są identyczne: sprawdź limity w każdej komórce.
| Porównujemy | GetResponse | MailerLite |
|---|---|---|
| Darmowy plan | Free0 złDarmowe konto zostaje po 14-dniowym okresie próbnym. Limity podane przez GetResponse niespójnie: 500 lub 1000 kontaktów, 2500 wysyłek/mies. | Free0 złDo 250 subskrybentów, 2500 e-maili/mies., 3 aktywne automatyzacje, 3 formularze zapisu, 1 strona i 1 landing page, 2 stanowiska |
| Najtańszy plan płatny | Starter59 zł/mies. (płatność miesięczna)48,38 zł/mies. (płatność roczna, 580,56 zł z góry)Nielimitowane wysyłki e-mail, 1 automatyzacja, AI ograniczone do 3 użyć, 3 użytkowników | Comfort69 zł/mies. (płatność miesięczna)62,10 zł/mies. (płatność roczna)3 stanowiska, 50 automatyzacji wizualnych, 10 stron/landing page’y |
| Nielimitowane automatyzacje | Marketer239 zł/mies. (płatność miesięczna)195,98 zł/mies. (płatność roczna, 2351,76 zł z góry)Nielimitowane automatyzacje, odzyskiwanie porzuconych koszyków, zaawansowana segmentacja, 5 użytkowników, integracje Stripe/PayPal | Power229 zł/mies. (płatność miesięczna)206,10 zł/mies. (płatność roczna)Nielimitowane e-maile, stanowiska, automatyzacje i landing page’e |
| Wbudowane webinary | Creator274 zł/mies. (płatność miesięczna)224,68 zł/mies. (płatność roczna, 2696,16 zł z góry)Kreator stron, kreator kursów, webinary do 100 uczestników, płatne newslettery | brak w ofercie |
Ceny netto z polskich cenników dostawców, sprawdzone 15.10.2026; limity i funkcje: 15.10.2026, 23.09.2026.
Co wynika z tabeli:
- Najtańszy płatny plan przy 1000 kontaktach: GetResponse Starter 59 zł/mies. (48,38 zł/mies. przy płatności rocznej), MailerLite Comfort 69 zł/mies. (62,10 zł/mies. przy płatności rocznej). Starter ma jednak tylko 1 automatyzację, Comfort 50.
- Nielimitowane automatyzacje: MailerLite Power 229 zł/mies., GetResponse Marketer 239 zł/mies..
- Webinary ma tylko GetResponse, od planu Creator (274 zł/mies. przy 1000 kontaktów).
- Darmowy plan: MailerLite Free obejmuje do 250 subskrybentów. GetResponse podaje dla darmowego konta niespójne limity (500 lub 1000 kontaktów), więc nie porównujemy go liczbowo.
Przy mniejszej liście MailerLite ma też próg 500 subskrybentów (Comfort 55 zł/mies., Power 179 zł/mies.). Cen GetResponse dla progu poniżej 1000 kontaktów nie podajemy, bo ich nie weryfikowaliśmy. Nie wiesz, ile zapłacisz przy swojej liście? Sprawdź w teście „Czy potrzebujesz narzędzia do newslettera”.
Pełny cennik GetResponse
| Plan | Cena (netto) | Limity i uwagi |
|---|---|---|
| Free | Darmowy plan, 0 zł | Darmowe konto zostaje po 14-dniowym okresie próbnym. Limity podane przez GetResponse niespójnie: 500 lub 1000 kontaktów, 2500 wysyłek/mies.Okres próbny: 14 dni funkcji premium, potem darmowe konto. |
| Starter1000 kontaktów | 59 zł/mies. (płatność miesięczna)48,38 zł/mies. (płatność roczna, 580,56 zł z góry) | Nielimitowane wysyłki e-mail, 1 automatyzacja, AI ograniczone do 3 użyć, 3 użytkowników |
| Marketer1000 kontaktów | 239 zł/mies. (płatność miesięczna)195,98 zł/mies. (płatność roczna, 2351,76 zł z góry) | Nielimitowane automatyzacje, odzyskiwanie porzuconych koszyków, zaawansowana segmentacja, 5 użytkowników, integracje Stripe/PayPal |
| Creator1000 kontaktów | 274 zł/mies. (płatność miesięczna)224,68 zł/mies. (płatność roczna, 2696,16 zł z góry) | Kreator stron, kreator kursów, webinary do 100 uczestników, płatne newslettery |
| Enterprise | Wycena indywidualna | Wszystkie funkcje wcześniejszych planów, SMS marketing, dedykowany IP, dedykowany opiekun klienta |
GetResponse opłaca się przede wszystkim, gdy potrzebujesz rozbudowanych automatyzacji lub webinarów w jednym narzędziu. Cena rośnie wraz z liczbą kontaktów, więc przy dużych listach sprawdź swój próg w cenniku.
Ceny dla progu 1000 kontaktów; rosną wraz z wielkością listy. Rozliczenie roczne: -18%. Ceny sprawdzone: 15.10.2026; limity i funkcje: 15.10.2026, 23.09.2026. Źródło: getresponse.com, getresponse.pl. Zmiany cen śledzi radar cen.
Pełny cennik MailerLite
| Plan | Cena (netto) | Limity i uwagi |
|---|---|---|
| Free | Darmowy plan, 0 zł | Do 250 subskrybentów, 2500 e-maili/mies., 3 aktywne automatyzacje, 3 formularze zapisu, 1 strona i 1 landing page, 2 stanowiska |
| Comfort1000 kontaktów | 69 zł/mies. (płatność miesięczna)62,10 zł/mies. (płatność roczna) | 3 stanowiska, 50 automatyzacji wizualnych, 10 stron/landing page’y |
| Power1000 kontaktów | 229 zł/mies. (płatność miesięczna)206,10 zł/mies. (płatność roczna) | Nielimitowane e-maile, stanowiska, automatyzacje i landing page’e |
| Enterprise | Wycena indywidualna | Od 200 000 subskrybentów, dedykowany opiekun, priorytetowe wsparcie |
MailerLite opłaca się twórcom i małym firmom, którym wystarczą proste automatyzacje i strony docelowe. Do 250 subskrybentów wystarczy plan darmowy.
Ceny rosną wraz z liczbą subskrybentów; podajemy progi 500 i 1000. Rozliczenie roczne: ok. -10%. Ceny sprawdzone: 15.10.2026, 23.09.2026; limity i funkcje: 15.10.2026, 23.09.2026. Źródło: mailerlite.com. Zmiany cen śledzi radar cen.
Nasza rekomendacja
Freelancer albo mała firma wysyłająca głównie newsletter do listy poniżej 500 osób: zacznij od MailerLite (darmowy plan albo Comfort). Przy około 1000 kontaktów i prostych potrzebach porównaj GetResponse Starter z MailerLite Comfort: Starter jest tańszy, ale ma 1 automatyzację. Firma, która planuje webinary, rozbudowane lejki sprzedażowe i automatyzacje w jednym miejscu: GetResponse się bardziej opłaci.
Bądź na bieżąco
Nowe recenzje, porównania i istotne zmiany w ofertach narzędzi prosto na e-mail.

